Architektura 21szego wieku : Biennale w Wenecji 2012: Pasticcio / Caruso St. John

Nico Saieh Pasticcio, wystawa kuratorowana przez Caruso St John, zaprasza grupę siedmiu współczesnych europejskich architektów z różnych krajów i pokoleń, których praktyka związana jest z językiem i historią architektury, zarówno współczesnej, jak i starożytnej.
Ich praca stara się ustanowić ciągłość z architekturą przed modernizmem.
Grupę tworzą BIQ stadsontwerp bv, Bovenbouw Architectuur, Hermann Czech, Hild und K, Knapkiewicz Fickert i Märkli Architekt.
Motywy uwzględniają proporcje, ornament, typologię i zainteresowanie tworzeniem wnętrz, kolorami i współpracą z istniejącymi budynkami, ale prace są połączone duchowo, a nie w formie lub programie.
Celem jest pokazanie, jak silna i różnorodna może być architektura współczesna, oparta na ciągłości i wspólnej kulturze.
Tytuł.
Pasticcio.
nawiązuje do kamiennej wieży w Sir John Soane.
s Museum w Londynie, którą Soane zaprojektował z wykorzystaniem fragmentów klasycznej architektury i zwieńczenia własnego projektu na szczycie.
Soane jest reprezentowany na wystawie poprzez rysunek jego asystenta Josepha Gandy i niedawno ukończonego projektu Caruso St Johns do mebli w czterech nowo odrestaurowanych salach w muzeum.
.
Nico Saieh Modele i rysunki są wyświetlane na drewnianym stole wykonanym przez Gianfranco Casavecchia.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[więcej w: deskowanie ślizgowe, jbl studio 290, olimp mp3 ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: deskowanie ślizgowe jbl studio 290 olimp mp3