Architektura i nowoczesne budownictwo – Yutenji Apartments / architecture WORKSHOP

Daici Ano Architekci: architektura WARSZTAT Lokalizacja: Tokio, Japonia Zespół projektowy: Koh Kitayama, Hiroko Hasama, Mariko Hama, Kim Young Woo, Shimpei Yamashita Rok budowy: 2010 Zdjęcia: Daici Ano + 12 Obszar projektu: 2751.4 m.
Inżynier budowy: Biuro projektów konstrukcyjnych PLUS ONE Mechanical Engineer: DAN Consultants Strona projektu znajduje się w gęsto zabudowanej dzielnicy drewnianych domów.
Jest to duże miejsce w stosunku do panoramy miasta, więc plan strony został starannie ustawiony, aby dopasować się do ziaren otoczenia.
Trzy skrzydła są rozmieszczone z dużą, dużą przestrzenią pośrodku, a miejsca w pobliżu granicy terenu odpowiadają na otaczające budynki i prawne ograniczenia, ułożone tak, jakby utkane razem z małymi objętościami, które odpowiadają otaczającym zaułkom i otworom.
Jednostka mieszkalna jest podzielona (oddzielne jednostki), która wykorzystuje balkony do łączenia otwartej przestrzeni w środku z zamkniętymi przestrzeniami wokół obiektu.
Te połączone jednostki składają się z dużych, regulowanych odległości i przestrzeni o różnych właściwościach, więc są doświadczane jako znacznie większe niż miejsca w rzeczywistości.
Ze względu na przecinające się punkty widzenia między jednostkami, znaki życia mogą być wzajemnie odczuwane.
.
Daici Ano Section 01
[więcej w: drzwi harmonijkowe castorama, projekty sklepów spożywczych, odległość szamba od granicy działki ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drzwi harmonijkowe castorama odległość szamba od granicy działki projekty sklepów spożywczych