Budownictwo wczoraj i dzis : Biennale w Wenecji 2012: Dialog w szczegółach / Toshiko Mori

Nico Saieh Kurator Toshiko Mori.
Cała architektura musi nieuchronnie walczyć z historią i grawitacją.
Te dwie siły są zarówno fundamentalne, jak i uniwersalne; stawienie im czoła to nie tylko podjęcie kluczowego kroku w każdej próbie odrodzenia współczesnego języka architekta, ale połączenie się z ogromną linią historycznych precedensów, stworzenie platformy do rozwoju przyszłości dyscypliny, a także refleksja nad jej przeszłością .
W przypadku Toshiko Mori przeprowadzono serię dialogów z pięcioma amerykańskimi mistrzami z projektów, które wymagały jej pracy obok, w uzupełnieniu do lub w odniesieniu do ich twórczości.
.
Nico Saieh Dzięki tym projektom odkryli, że bliskie studia na poziomie szczegółów tworzą momenty skomplikowanej wymiany, zarówno literalnej, jak i historycznej, dyscyplinarnej i egzystencjalnej.
Szczegóły przedstawione tutaj to sekcje ścienne, interfejs między wnętrzem a zewnętrzem.
Ten minimalny zawsze był kwestionowany: XX wiek dążył do stworzenia przejrzystej granicy, która mogłaby wyeksponować wnętrze poprzez psychoanalizę, podczas gdy XXI wiek próbuje wymazać tę granicę przez wirtualną przestrzeń.
A więc te pięć par.
Totemów.
wyrażają wspólne problemy techniczne i tektoniczne, nawet gdy wyznaczają historyczne przejście architektury od pasu, poprzez teraźniejszość, w przyszłość.
Wystawa składa się z 10 szczegółowych części głównych architektów, takich jak: Frank Lloyd wright, Mies van der Rohe, Philip Johnson, Marcel Breuer i Paul Rudolph.
Więcej zdjęć po przerwie.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[więcej w: jbl studio 290, stropodach niewentylowany, bizea ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bizea jbl studio 290 stropodach niewentylowany